Jesteś tutaj: Nasza Oferta Wkładki ortopedyczne BALKEFORS

Wkładki ortopedyczne BALKEFORS

Stosujemy je w celu skorygowania nieprawidłowego ustawienia stóp, które powodują :

  • Odciski i zrogowacenia
  • Bóle stóp
  • Ostrogi piętowe
  • Bóle kolan
  • Zapalenie okostnej goleni
  • Bóle bioder
  • Zmęczenie, ból nóg
  • Bóle w dolnej części kręgosłupa
  • Płaskostopie
Wkładki Balkefors® są wykonane z pianki EVA oraz specjalnie opatentowanego materiału termoplastycznego, dzięki czemu jesteśmy w stanie idealnie dopasować i zarazem skorygować ustawienie stopy.

Podczas wizyty badamy dokładnie wzorzec chodu i dynamicznego obciążenia stopy oraz całej kończyny. Zaczynamy od analizy stóp i problemu, który ich dotyczy.Stopy na podoskopie – widoczne miejsca stykania się stóp z podłożem.Następnie ustawiamy stopę i stawy w prawidłowej pozycji na ogrzanej, plastycznej wkładce i formujemy ją poprzez docisk stopy.

Pacjent w czasie jednej wizyty otrzymuje gotowe wkładki, którymi może się posługiwać w celu leczenia i likwidacji dyskomfortu stopniowo obserwując efekty.

Nasze stopy miały nam służyć na różnych powierzchniach, na przykład na piasku lub ziemi – a nie na twardym betonie. Twarde powierzchnie nie dają odpowiedniego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków – stan ten nazywamy„nadmierną pronacją”(rotacja wewnętrzna).Problem ten dotyczy dzisiaj nawet 80% populacji. Ponieważ nasze stopy, kostki, nogi i plecy próbują kompensować pronację, ustawienie kości i mięśni ulega zaburzeniu, powodując wiele powszechnie występujących problemów.

Właściwe leczenie tych schorzeń wymaga najpierw przyjrzenia się ich przyczynom, a nie samym objawom. Aby przynieść ulgę w bólu i dyskomforcie konieczne jest skorygowanie nadmiernej pronacji poprzez supinację (odwracanie, rotacja zewnętrzna) stopy. Obecnie jesteśmy świadkami światowej rewolucji w leczeniu nawet najpoważniejszych schorzeń spowodowanych przez nadmierną pronację.
Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ograniczają pronację poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensację w górnych partiach ciała, co w efekcie powoduje ustąpienie bólu. Wkładki można również przepisać w celu zapobiegania dalszemu zużywaniu się stawów, które, pozostawione bez leczenia, mogą z czasem wywołać wiele bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń.


Nowoczesny sprzęt, indywidualne podejście, szeroki wachlarz usług i dogodna lokalizacja to nasze główne atuty.

Nasza wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra oferuje również edukację i profilaktykę

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Jędrzychowska 20 D
65-385 Zielona Góra
leczenieskolioz@gmail.com

Pon-Pt: 08.00 – 19.00
Sob: 09.00 – 14.00


NA SKRÓTY